oficiální webová stránka Atomyk Piktures, nezávislá filmová společnost

Skocit na obsah
Co znamená zkratka AP?   Adresa Pošty
-
Rubrika Obecné
Obrázek k aktualizaci

Koho AP potkalo

Svět není tak líbivé a bezpečné místo, jak se Vám Vaše maminky, učitelky a bakovní poradkyně pokouší namluvit. Bohužel. Svět oplývá špinavostmi jako je cenzura, odposlechy, globální oteplování nebo ovesné vločky. Lidé jsou rozváděni proti své vůli a všechny peníze vedou do Říma!
Toto a mnoho dalšího jsme se dozvěděli od náhodných proroků během našich toulek ulicemi matky všech měst. Náhodou jsme s sebou měli kameru se zcela novým patentním držákem, takže nyní máte šanci prozřít i Vy! Ano, i Vy.
To vše dík našemu novému seriálu.


Obrázek k aktualizaci

Story of History

Atomyk Piktures uspořádali již druhý projekt Výměny mládeže (program Mládež v akci). Pozvali jsme 36 lidí z pěti zemí Evropy, totiž Maďarska, Polska, Itálie, České republiky a Španělska. Téma byly dějiny. Každý den představoval jedno historické období, v jehož intencích se držely aktivity. Aktivity připravovaly národní skupinky, organizátoři z řad AP zatím pekli prasata, převlékali se do nevkusných kostýmů, pobíhali kolem s vysílačkami a podobně.


Obrázek k aktualizaci

Balkan Trip

Deník popisující náš výlet do spárů balkánské romantiky, balkánských piv a náručí balkánských žen. Vše probíhající ve zběsilé rychlosti neustálého cestování v útrobách AP auta, které by se dalo přirovnat snad jen k pojízdnému kusu pekla.


Obrázek k aktualizaci

Nový AP web

Přátelé,
vzhledem k tomu, že se na těchto stránkách již delší dobu vůbec nic kloudného ani jiného neobjevuje, jste mohli dojít k názoru, že Atomyk Piktures zemřeli (následkem lepry), rozpadli se (následkem lepry), dávají si tvůrčí pauzu (následkem školy, což je ještě horší než lepra) nebo vyrazili někam strašně daleko, kde není internet, aby podnikali neuvěřitelná a úžasná dobrodružství.
Pletete se. Atomyk Piktures rozhodně nezemřeli, jednou z klíčových vlastností AP je přeci to, že žije. Nerozpadli jsme se, naopak scházíme se i několikrát týdně. Nedáváme si pauzu, vymýšlíme různé zajímavé věci a dokonce točíme. A neodjeli jsme nikam, alespoň ne spolu.
Celý problém je v tom, že tento web umírá, rozpadá se, dává si voraz a je někde strašně, strašně out. Proto tvoříme nový, progresívní a chytrý web, který se hodí pro 21. století. Až bude hotov, a on vážně časem bude, pak se můžete těšit na záplavu novinek, které zatím tvoříme a nemáme je jen jak publikovat!


Obrázek k aktualizaci

PAF 2009

Atomyk Piktures zaznamenali na právě proběhnuvším festivalu amatérského filmu PAF značné úspěchy, ačkoli v ostré konkurenci šedesátky prvotřídních filmů bohužel nedosáhli na ocenění. To jest dáno především nesmírnou kontroverzí našeho díla, jedním z porotců jsme byli dokonce označeni za "podvratnou skupinku". Na toto označení jsme jaksepatří hrdí, neb dokonale vystihuje samu podstatu našeno Umění. Je podvratné a přitom prvoplánově nesere diváka.
Film Einstein byl posuzován velice dobře (je třeba zdůraznit, že porotci si rozhodně nebrali servírky, k některým tvůrcům byli nemálo příkří). Zazněla slova o geniálním textovém doprovodu, STRHUJÍCÍM vývoji děje, dobrém hereckém výkonu a silné hudbě (zde byl v porotcově hlasu patrný jistý znalecký úsměv, hudba v Einsteinovi je svou silou opravdu slovutná a byla užita již leckde). Film nedosáhl na umístění, protože se porotci cítili rozpačitě ohledně autenticity námi předávaného prožitku. Pravda je, že nikdo z nás tak smutně neumírá, David Střícký není založen na přímé zkušenosti. Jednomu porotci též nevyhovovalo tempo filmu, kouzlo Einsteina se možná odkrývá příliš pomalu.
Čtvereček a Koleček imponoval panu Láškovi, organizátoru PAFka, který bohužel neseděl v porotě. Pan Lášek se prý dokonce při jeho zhlédnutí válel po zemi, doufáme, že ne v křečích, a hodnotil ho jako nejzajímavější. Jedním z porotců byl tento snímek označen, v dobrém slova smyslu, za anti-film, nemohl však bodovat kvůli jinému porotci, který razantně odmítl představu, že by animovaný film mohl být...zbytek textu... animovaný a přesto vyhrát. Naše podvratnost zde tedy narazila. Přesto byl Čtvereček velmi mile přijat.
To Škola slušného chování na sídlišti tolik kontroverze nevybudila. Byla jednoznačně pozitivně ohodnocena od všech porotců, a to jakožto nenuceně humorné dílo vypravující originálním způsobem o životě kolem nás. Takový film by prý bodoval, kdyby měl 20 minut.
O samotném letošním PAFku lze jen říct, že kvalita promítaných snímků nevídaně poskočila, pryč je doba nechutných home-videí a bezduchých dokumentů. Konkurence byla značná a je z čeho se učit. Zároveň tento festival vřele doporučujeme každému příznivci filmu, a to nejen toho amatérského, neboť letošní menu bylo velmi dobře koukatelné i pro průměrného konzumenta pohyblivých obrázků....schovat text.


Obrázek k aktualizaci

Natáčení Trhové Sviny

Atomyk Piktures se v tomto týdnu uhnízdilo v prostorách sila malebné jihočeské obce Trhové Sviny. V tomto zhruba čtyři tisíce obyvatel čítajícím městě se narodilo mnoho významných bytostí, jako například dechovkový král Karel Valdauf či nejvýznamnější český politik všech dob Emil Hácha. Natáčíme prezentační videjko pro toto město jakož i projekt Taxík aneb jaxe někam dostat. Mimoto jsme se věnovali natáčení snímku Džob a Flek, při němž jsme použili zbrusu nový, levoruční, námi vynalezený způsob záznamu zvuku.
Obrázková galerie nechť uspokojí vaše touhy z trochu netypického natáčení informačního videa pro jednu obec v jižních čechách. Filmy, které jsme stvořili jsou tyto:


Obrázek k aktualizaci

Co bylo na projektu..

Patrně tušíte, že Atomyk Piktures pořádali v létě mezinárodní projekt Výměny Mládeže. Co ale nejspíš nevíte je, co jsme to tam proboha konali. Tuto mezeru ve vzdělání se Vám nyní pokusí zaplnit náš nový seriál o průběhu tohoto projektu zvaného What is Europe! Pokud přemýšlíte o tom, že byste sami uspořádali projekt, dozvíte se, čeho se vyvarovat a naopak, co se vyplatí na projekt nezapomenout vzít (např. akvárium). Pokud netušíte, co to vůbec projekt Youth in action je, pak určitě náš textový seriál sledujte též, je zábavný a věříme, že po jeho přečtení se na nějaký projekt taky vypravíte, stojí to za to!


Obrázek k aktualizaci

Změna vzhledu

Rozhodli jsme se vzhled AP webu malinko upravit. Trápila nás hlavně poměrná nepřehlednost v seznamu našich filmů. Seřadili jsme tedy naše filmy do graficky příjemnější tabulky podle roku kdy byly vytvořeny. Stejně tak na našem webu dlouhou dobu chyběla sekce, kde byste meli přehledně seřazeny všechny články o našich akcích. Pokud tedy nyní najedete do menu na položku "O nás" naleznete novou podsekci Články, kde opět naleznete roztříděné články podle roků a i odkaz na všechny recepty Studentské kuchařky. Byli také přidány na web všechny Kempr-Strajk filmy, které jsme kdy natočili. Nejsou sice zatím ke stažení ale můžete si prohlédnout jejich seznam. Stačí kliknout na Kepmr-Strajk filmy v sekci Všeobecně o filmech.


Obrázek k aktualizaci

Nový aktualizační systém

Konečně došlo ke spuštění nového systému aktualizací. Jeho příprava trvala asi 2 měsíce, ale nyní může psát aktualizace téměř kdokoliv. Po přihlášení na AP stránkách se vám nyní zpřístupní menu, ve kterém podle statusu, který máte (AP člen, aktivní AP člen, uživatel .. ), máte povoleny různé funkce. Můžete třeba napsat aktualitu a počkat, až ji někdo, kdo k tomu má právo, schválí. Nebo třeba napsat jenom podnět k něčemu, co bychom měli napsat. Anebo lze poupravit informace o filmech či přidat něco do AP historie. Prostě by to s aktualizacemi teď mělo jít lépe.


Obrázek k aktualizaci

Atomyk Piktures je občanské sdružení mladých lidí, kteří se rozhodli založit amatérskou filmovou společnost. Během roku točíme filmy, účastníme se festivalů a zajímáme se o dění ve filmovém průmyslu. Naše zájmy však zasahují i do hudby, grafiky čí psaného slova. Na těchto stránkách si můžete prohlédnout většinu naší tvorby. Téměř každý týden se zde objevuje nová aktualizace, kde si můžete přečíst, co nového jsme podnikli, natočili, sestřihali nebo vymysleli.


Obrázek k aktualizaci

PRODEJ AP mikrofonu

Prodáváme náš AP mikrofon. Jedná se o dynamický mikrofon AKG D 190 ES (s vypínačem). Pořizovací cena byla 4400 a prodáváme ho za 3500. Byl zhruba rok používám při dabování některých našich filmů. Můžete si ho i případně před koupí vyzkoušet. Pokud byste měli zájem si ho koupit ozvěte se přes sekci kontakty.


Obrázek k aktualizaci

Happening

Happening Trinity Pictures měl přilákat lidi na promítání jejich filmů v kině Kotva. AP se rozhodlo Trinity Pictures podpořit a podnikli jsme tento happening společně. Zmiňované promítání proběhlo 1.4.2006 a musíme potvrdit, že happening měl opravdu úspěch. Kino bylo totiž až na pár míst vyprodané.


Obrázek k aktualizaci

AP vybavení

Sekce AP vybavení se pozvolna rozšiřuje. Dnes je to dokonce o čtyři předměty, bez kterých bychom si naši tvorbu snad ani nedokázali představit. Někoho by sice mohlo zarazit k čemu filmová společnost potřebuje AP nožík nebo dokonce AP vestu, ale časem se tyto věci během našich prácí na filmech stali nedílnou součástí našeho běžnějšího vybavení. Jako třeba AP stativu nebo AP metru.


Obrázek k aktualizaci

Historie AP

Po dvou týdnech pracného prohledání starých webů, aktualizací, vlastních počítačů, napůl rozpadlých účtenek ale hlavně své paměti se AP členové nějak shodli na podobě historie AP. Vlastní text byl umístěn do sekce Kdo jsme. Najdete tam informace o vzniku AP, na točení jednotlivých filmů nebo třeba data zakoupení některých důležitých kousků AP vybavení.


Obrázek k aktualizaci

Zasílání AP DVD

Protože žádostí o zaslání DVD s AP filmy přibývá, rozhodli jsme se zřídit tuto sekci. Najdete tam 2 postupy jak získat toto DVD. Jeden spočívá v zaslání na dobírku a v druhém postupu nejdříve zašlete peníze a následně obdržíte DVD. Jsou tam také popsány klady i zápory obou možností, takže po jejich přečtení se můžete rozhodnout, který postup vám vyhovuje.


Obrázek k aktualizaci

Nový vzhled

AP stránky prodělaly velkou změnu. Máme pro vás dokonce 3 nové vzhledy našich stránek mezi. kterými si můžete volně přepínat (odkaz ve sloupci úplně na vpravo). Všechny jsou nyní centrované ale vzhled úvodní stránky ale není jediné, co se změnilo. Také vznikla první anglická verze stránek (dá se zapnout také tam co volba vzhledů), ještě ne kompletní, ale aspoň něco. Nezbývá než doufat, že se vám nové centrování stránek bude líbit.


Obrázek k aktualizaci

Naše vybavení

Tato sekce je po přípravách konečně hotová. Naleznete v ní informace o věcech, které AP využívá ke svým činnostem spojených s natáčením. Některé věci si muselo AP koupit. Ale mnoho dalších vyrobit, protože jako amatérská filmová společnost nemá peníze na koupi drahého vybavení, a tak se musí často spolehnout na zručnost a vynalézavost svých členů a za nevelkých finančních prostředků si potřebné věci vyrobit. Často k tomu stačí starý case od počítače, nákupní vozík a svářečka. Konkrétně tyto věci byly potřeba k sestrojení AP2. Na jeho dokončení se ale neustále pracuje a proto ho v sekci ještě nenajdete. V nejbližší době bude ale seznam AP věcí doplněn o předměty, na které jsme zatím zapomněli.


Obrázek k aktualizaci

Jak získat AP filmy

Tak jak se dají stahovat AP filmy? Inu pravda je taková, že těžko. Na to abychom si platili nějaký pořádný webhosting nemáme peníze a zadarmo toho nikam moc neumístíme. Proto jsme to museli vyřešit jinak. Z několika možností jsme se rozhodli zvolit volbu založenou na posílání jednotlivých filmů po ICQ. Ke stažení vám proto přinášíme SEZNAM VŠECH DOSTUPNÝCH AP FILMŮ, které AP kdy natočilo. Seznam obsahuje i info o velikosti, formátu, hodnocení atd. Stačí si nějaký vybrat a kontaktovat nějakého člena AP (mailem, na chatu nebo po ICQ … viz sekce kontakty) a on už žádost nějak vyřídí. Případně se dohodne čas, kdy bude možno film odeslat. Nutností je samozřejmě mít nainstalované ICQ (nejlépe verzi 5.xx např. zde). Doufáme, že se tato forma stahování filmů alespoň trochu ujme a pokud vás napadá něco lepšího nebo víte o poměrně levném hostingu, můžete se s námi o tuto informaci podělit a my se pokusíme stávající situaci o kousek zlepšit.