oficiální webová stránka Atomyk Piktures, nezávislá filmová společnost

Skocit na obsah
Co znamená zkratka AP?   Angreštová Pálenka
-
Kulička

AP se nám, díky změně svých členů ze středo- na vysokoškoláky, transformovalo do dalšího vývojového stadia. Vyrostlo nám do mladistvé krásy a dokonce si našlo partnera. Ano, tím partnerem není nikdo jjný než... Universal Studios. Ne, samozřejmě si dělám srandu. Ve skutečnosti jde o českou obdobu Universalů, a sice AudioVizuální Centrum, odnož Silicon Hillu, studentské organizace, produkující filmový materál jako na běžícím pásu. A hned na prvním větším setkání s našimi novými spolupracovníky jsme dostali možnost ukázat, co v nás je. Během bezmála tří dnů, strávených na rekreační chatě ČVUTu v Herbertově, jsme se rozdělili do skupin a dostali za úkol natočit krátký filmík, pokud možno o něčem. A tak vznikla Kulička.

Příběh:

Jedná se o takový zvláštní videoklip. Namísto jedné písničky se zde objevuje mix skladeb, dokonce od více autorů, spíše na dotvoření obrazového dojmu. Hudba je prostě sladěna s příběhem golfového míčku, který má dost toho, jaxe k němu lidé chovají, a uteče pryč, do světa. K tomu mu vyhrává naše smyšlená pseudoanarchoapokalypticko- postnuklearpunkmetalová, stylem funky inspirovaná kapela Bucksmeltzmalt, hrající na prapodivné nástroje na ještě prapodivnějších místech (Stavidlo, traktor...) Zvláště frontman Jay-Cob předvádí bravurný kreace ve stylu staročeských tanců na počest známého světce - Sv. Víta.

Jak se natáčelo:

První dopoledne našeho pobytu v Herbertově padlo celé na scénáristickou přípravu a vybírání scén a hudby. Po vydatném obědě jsme se dali do kostýmů. K naruby obráceným černým mikinám AVC jsme přidali ještě naruby kalhoty se spodkami navrch, (Pavol), bílé kalhoty pekařské velikosti Hroch, držené spínacími špendlíky (Groopheeck), a utěrky jakožto vedlejší ozdoby (Frontman Jay-Cob). Jako nástroje posloužila rozmontovaná vodní dýmka - flétna + bubínek, rezavá železná trubka, sprcha, klacek, spousta a spousta věcí, neboť v každém záběru má každý hudebník něco jiného... Jay-Cobovi jsme dokonce udělali kytaru ze značky Zákaz Vjezdu, hliníkové tyčky a pár drátků...Pavol, Hela a Kódovač, jakožto nečleni AP, se velice podivovali nad naším stylem, avšak během natáčení se bez problémů bavili s námi. Jelikož i ostatní skupiny (v nichž nebylo zastoupeno AP) natočili velmi kvalitní snímky, je jasné, že naše fúze s AVC přinese mnoho čerstvého ovoce:-) Takže se těšte na další skvělé filmíky, naši diváci a fanoušci:-)


    Základní info

  • hrane
  • Žánr díla: Videoklip
  • Délka: 3 minuty
  • Kdy vzniklo: 2006
  • Kde vzniklo: Natočeno a sestříháno na AVC Team Building Par... Session
  • Stav: Dokončeno